Heykel

Heykel programa özel yetenek sınavı ile öğrenci alınır. Bu alanda başarılı olmak için sanata ilgili ve çeşitli malzemeler ile şekillendirme yapmak gibi görsel sanat kollarında yetenekli olmak gerekir.

HEYKEL BÖLÜMÜ NEDİR?

Heykel Bölümü 4 yıllık eğitim programı süresince sanatçı adaylarına sanatın doğasına ve mantığına, heykel sanatının getirdiği kültürü, teknik bilgi ve beceriyi kazandırmayı, sanatsal yaratmanın temeli olan sezgi gücünü geliştirerek yorumlama ve ilişkiler kurarak nesneye ve doğaya yeni bir anlam yetisini kazandırmayı, disiplinli bir gözlem, inceleme, araştırma yoluyla yaratıcı güçlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Heykel bölümünde eğitimin amaçlarına ulaşabilmesini sağlayacak desen, etüd, kompozisyon ve uygulama atölyeleri vardır.

HEYKELTRAŞ KİMDİR?

Heykel programını bitirenlere “Heykeltıraş” unvanı verilir. Heykeltıraşlar çevre düzenlemelerinde, restoratör, mulörmodelci, artistik dökümcü, artistik ağaç, taş yontucusu, medalist, madalya, para, nişan yapımcısı olarak çalışabilirler.

Heykeltıraş, özel ve resmi kuruluşlarda uzman sanatçı ve sanat danışmanı olarak çalışabilecekleri gibi bağımsız olarak çalışma olanağına da sahiptirler.

Sony, Philips, Apple, Tupperware, Ikea gibi firmalar,

bu süreçlerin çok iyi yönetildiği, tasarım ile sürekli bir adım önde

kalmayı sağlayan ürün geliştirme kültürüne sahiptirler.

HEYKEL BÖLÜMÜMÜ MEZUNU
İŞ İMKANLARI NELERDİR?

Serbest heykel sanatçısı, ülkemizde gereksinim duyulan çevre tasarımcılığı, anıt ve mimariye bağlı değişik tekniklerle uygulanabilecek heykel sanatçılığı, madalya, mücevher sanatçılığı, tiyatro dekoratörlüğü, restorasyon uzmanlığı, artistik kalıpçılık ve dökümcülük vb. alanlarda, özel ve kamu kuruluşlarında sanat danışmanlığı, üniversite ve yüksek okullarda seçmeli sanat dersleri sorumlusu olarak çalışma olanaklarına sahiptirler.

Örnek Çalışmalar 

 

 

Çağatay Sanat Eğitim Merkezi 25 Yıllık

Deneyimi ile Yanınızda

1991 YILINDAN İTİBAREN GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİM VEREN ÇAĞATAY SANAT EĞİTİM MERKEZİNE GELEREK BU YOLDA BÜYÜK BİR ADIM ATABİLİRSİNİZ.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN!

Çağatay Sanat Eğitim Merkezi İsmet Çağatay yönetiminde, ekibiyle birlikte

sadece Bakırköy ilçesinde 25 yıldır eğitim vermektedir.

Taklidimiz olan ve isim benzerliğimizi kullanan merdiven altı korsan resim kurslarından çocuklarınızı uzak tutunuz.

Uzman Kadro

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çağatay Sanat Eğitim Merkezi de üstün başarı grafiğini tamamı alanında uzman kadrosuna borçludur. Burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun sanat eğitmenleri gözetiminde eğitim verilmektedir. Bu sayede Güzel Sanatların bir çok dalında yüzlerce öğrenci, üstün derecelerle hedefine ulaştırılmıştır.

Bu 3 kişiden 1’i siz olabilirsiniz.

Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanmak diğer fakülteleri kazanmaktan iki kat daha kolaydır. Bu avantaj; toplam kontenjan ve başvuran sayısı dengesinden kaynaklanmaktadır. Sınava her yıl 2000-3000 arası başvuru yapılmaktadır. Başvuranların da yaklaşık %35’i bir bölüme yerleştirilmektedir. Bu da oransal bazda her 3 kişiden 1’inin kazanması demektir.

KAZANMAK İSTİYORSANIZ, BİZE ULAŞIN

 

DİĞER BÖLÜMLER