Blog

GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜ

GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜ

Grafik Tasarım, iletişimin görsel ile ilgili tüm ürünlerinin tasarlandığı alandır. Gelişen çağın yeni medyaları ve iş kollarında grafik tasarıma duyulan gereksinim her geçen gün daha da artmaktadır.

GRAFİK TASARIM

Nedir ?

Grafik Tasarım, iletişimin görsel ile ilgili tüm ürünlerinin tasarlandığı alandır. Gelişen çağın yeni medyaları ve iş kollarında grafik tasarıma duyulan gereksinim her geçen gün daha da artmaktadır.

Grafik tasarım; amblem, logo, kurumsal kimlik, kitap, dergi, ambalaj, katalog, broşür, afiş, çevre grafiği tasarımları, illüstrasyon, basın ilanı, etkileşimli çoklu ortam(web sayfa tasarımı), animasyon, sinema ve TV grafiği gibi konuları içine alır.

GRAFİK TASARIMCI

Kimdir ?

Grafik tasarımcı, toplumla iletişim kurabilen, modern yaşam çözümlerini toplumla paylaşan, yeni yaşam modellerini tanıtan, iletişimin görsel sorunlarını araştırıcı, sorgulayıcı bir yaklaşımla tasarlayarak çözüm üreten kişidir.

GRAFİK TASARIMCI

Nerede çalışır ?

Reklam ajanslarında art direktör (sanat yönetmeni), grafik tasarımcı, kreatif direktör, bilgisayar operatörü olarak; tabela ve reklam evlerinde, serigrafi baskı atölyelerinde, matbaalarda, yayınevlerinde, interaktif yeni medya tasarım kuruluşlarında, dergilerde ve gazetelerde çalışabilirler. Ayrıca fotoğraf stüdyolarında tanıtım ve reklam fotoğrafçısı olarak çalışırlar.

GRAFİK TASARIMCI – Nasıl olacağım

Çağatay Sanat Eğitim Merkezi 25 Yıllık

Deneyimi ile Yanınızda

1991 YILINDAN İTİBAREN GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİNE HAZIRLIK EĞİTİM VEREN ÇAĞATAY SANAT EĞİTİM MERKEZİNE GELEREK BU YOLDA BÜYÜK BİR ADIM ATABİLİRSİNİZ.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN!

 

Çağatay Sanat Eğitim Merkezi İsmet Çağatay yönetiminde, ekibiyle birlikte

sadece Bakırköy ilçesinde 25 yıldır eğitim vermektedir.

Taklidimiz olan ve isim benzerliğimizi kullanan merdiven altı korsan resim kurslarından çocuklarınızı uzak tutunuz.

 

Uzman Kadro

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Çağatay Sanat Eğitim Merkezi de üstün başarı grafiğini tamamı alanında uzman kadrosuna borçludur. Burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun sanat eğitmenleri gözetiminde eğitim verilmektedir. Bu sayede Güzel Sanatların bir çok dalında yüzlerce öğrenci, üstün derecelerle hedefine ulaştırılmıştır.

 

Bu 3 kişiden 1’i siz olabilirsiniz.

Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanmak diğer fakülteleri kazanmaktan iki kat daha kolaydır. Bu avantaj; toplam kontenjan ve başvuran sayısı dengesinden kaynaklanmaktadır. Sınava her yıl 2000-3000 arası başvuru yapılmaktadır. Başvuranların da yaklaşık %35’i bir bölüme yerleştirilmektedir. Bu da oransal bazda her 3 kişiden 1’inin kazanması demektir.

 

KAZANMAK İSTİYORSANIZ BİZE ULAŞIN

 

DİĞER BÖLÜMLERLeave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.