News

KAÇAK RESİM KURSLARI

T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL ÇAĞATAY SANAT EĞİTİM MERKEZİ
RESİM KURSU KURUCUSU İSMET ÇAĞATAY:
Çağatay Sanat Eğitim Merkezi 1991 yılında İsmet Çağatay tarafından kuruldu ve 25 yıldır Güzel Sanatlar Fakültelerine öğrenci yetiştirmektedir. Çağatay Sanat Eğitim Merkezi uzman kadrosuyla 25. yılında sanatseverlere bir marka olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kurs ararken milli eğitim bakanlığına bağlı resim kursu olması ve güzel sanatlara kazandırdığı öğrenci tablosunu önemseyiniz. Gelişim çağındaki çocuklarımızın yanlış ellerde eğitim görmelerine izin vermeyelim.
Çağatay Sanat Eğitim Merkezi İsmet Çağatay yönetiminde, ekibiyle birlikte sadece Bakırköy ilçesinde 25 yıldır eğitim vermektedir.
Taklidimiz olan ve isim benzerliğimizi kullanan merdiven altı korsan resim kurslarından çocuklarınızı uzak tutunuz. Çağatay Sanat Eğitim Merkezinin Bakırköy’den başka bir semtte şubesi bulunmamaktadır.
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmayan kaçak olarak her türlü eğitimi veriyoruz diyerek yanıltıcı reklamlarla sizleri aldatan bu kurumlardan kendinizi sakınınız, gerekirse gerekli merci ve makamlara lütfen yazılı veya sözlü olarak şikâyet edebilirsiniz
T.C M.E.B ruhsatı ve program izni olmadan, kaçak olarak eğitim veren ve kurumumuzun adını kullanan kaçak resim kurslarını www.meb.gov.tr internet sitesine veya İstanbul il milli eğitim müdürlüğüne 0(212) 4550400 Nolu telefonu arayarak bildirebilirsiniz.
Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soracağınız sorular içerisinde, Kurumun ruhsatını kurumun hangi kurs programlarını veriyor veya verebilir izinleri var mıdır? Diye lütfen sorunuz. Bu bir vatandaşlık görevinizdir. Kaçak resim kurslarına çocuklarınızı lütfen emanet etmeyiniz.
Ülkemizde 5580 saylı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na uymayan Kurs açılamaz. Ne eğitimi verilirse verilsin, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ruhsat almak kesin koşuldur. Aksi halde açılmış olan kurumlara “Kaçak Kurs” prosedürü uygulanır ve kurum kapatılır
Resmi kurumlarda aldığınız eğitim devlet denetimindedir. Eğitimin her safhası kayıt altına alınır, denetlenir ve gerekli görülmesi halinde soruşturmaya tabi tutulabilir.
Kaçak kurslarda herhangi bir kişi, yeterliliği ve pedagojik özellikleri dikkate alınmaksızın istihdam edilebilir.
Kişi ya da işletme hiçbir hareketinden sorumluluk duymayabilir. Bu konuda hiçbir hak arama mercii bulunmamaktadır.

Resmi kurumlarda Hiyerarşik sistematik özenle tesis edilir, kurum bütün halinde bir sistemin içerisinde hareket eder, eğitimin aksamasına veya herhangi bir sebeple eğitim kalitesinin azalmasına izin verilmez. Sistem dâhilinde belirlenen müfredatlar işlenir ve gidişat takip edilir.resim_kursu_guzel_sanatlara_hazirlik_cagatay_sanat_bakirkoy_resim_kursu_ataköy_residersi_bahçeşehir_içmimarlık_grafik_tekstil_endüstritasarımı_çekmece_beylikdüzü_ak ( (325)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.